Drugog dana prvenstva Balkana za juniore naš plivač Petković Andrija osovjio je još 2 medalje u stafetnim trkama dok je u disciplini 100m ledjnim stilom zauzeo 4. mesto!!!

U disciplini 4x100m slobodno naša reprezentacija trijumfovala je u vremenu 3:27.43!!! Andrija je kao prva izmena isplivao svoj novi lični rekord 52.17 (727 FINA bodova), što je ujedno i najvredniji rezultat po FINA bodovima u našoj reprezentaciji na ovom takmičenju.

U disciplini 4x100m mešovito Srbija je osvojila 2. mesto iza reprezentacije Rumunije, a Andrija je deonicu 100m kraul isplivao za 51.40!!!

U disciplini 100m ledjnim stilom naš plivač osvojio je 4. mesto u vremenu 58.89, što je takodje njegov novli lični rekord, a bronzana medalja izmakla mu je za svega 23 stotinki!!!

Andrija je na prvenstvu Balkana osvojio ukupno 4 medalje (1 zlatna, 2 srebrne i 1 bonzana), oborio dva državna rekorda za 17 i 18 godina u disiciplini 50m ledjnim stilom i u svim disciplinama u kojima je nastupao osvtvario je svoje nove lične rokorde!!!

Čestitamo Andriji na sjajnim rezultatima i želimo mu da i ubudće na ovakav način predstavlja svoj klub, grad i državu!!!