Juče je u Kragujevcu održan medjunarodni plivački miting Pirat Open 2017. U konkurenciji 429 plivača iz 28 klubova, učestovala su i trojica naših plivača i osvojili 6 zlatnih medalja!!!

Petković Andrija je osvojio 4 zlatne medalje u disciplinama 50m i 100m slobodnim i ledjnim stilom.

Andrija je 50m ledjno isplivao za 27.77 što bi bio novi državni rekord za mladje juniore, koji je u vlasništvu Velimira Stjepanovića iz 2009. godine a iznosi 27.97, ali je naknadno odlučeno da se rekord ne prizna jer je rezultat ručno izmeren.

Čičić Miloš je osvojio 2 zlatne medalje u disciplinama 50m i 100m prsno. Miloš je u disciplini 100m prsno ostvario svoj lični rekord koji sada iznosi 1:07.07, a deonicu od 50m je još jednom isplivao ispod 30 sekundi, ovog puta 29.99.

Čičić Miloš proglašen je za najboljeg plivača na takmičenju u apsolutnoj kategoriji, dok je Andrija proglašen za najboljeg plivača u kategoriji dečaka 15-16 godina!!!

Konačne rezultate sa ovog mitinga možete pogledati OVDE.