Archive for the ‘Takmičenja’ Category

Na državnom prvenstvu Srbije za kadete, juniore i apsolutno koje je održano od 17. do 20. decembra u Beogradu u konkurenciji 474 takmičara iz 46 klubova učestovalo je i 11 naših plivača i osvojilo ukupno 14 medalja (1 zlatna, 7 srebrnih i 6 bronzanih)!!!

Ćirić Tadija osovjio je prvo mesto u disciplini 200m delfin u kategoriji starijih juniora sa vremenom 2:09.88, a ovaj sjajan rezultat doveo ga je bronzane medalje u apsolutnoj kategoriji!!! Tadija je u disciplini 1500m slobodno osvojio drugo mesto u kategoriji starijih juniora, dok je u disciplini 100m delfin u istoj kategoriji osvojio bronzanu medalju sa vremenom 59.58!!!

Stojić Uroš osvojio je dve srebrne i dve bronzane medalje u kategoriji kadeta!!! Uroš je drugo mesto osvojio u disciplini 200m prsnim stilom sa fenomenalnim rezultatom 2:32.36 (567 FINA bodova), a drugi je bio i u disciplini 400m mešovito sa vremenom 5:15.83!!! Bronzane medalje Stojić je osvojio u disciplinama 100m prsno (1:11.70) i 200m mešovito (2:23.00) u izuzetno uzbudljivim trkama!!!

Nikolić Mina osvojila je 3 srebrne medalje u kategoriji starijih juniorki!!! U disciplini 200m mešovito Mina je sa vremenom 2:31.14 postala najbrža nišlijka svih vremena u ovoj disciplini!!! U disciplinama 400m slobodno i 400m mešovito Mina je takodje osvojila srebrne medalje, a na ovom takmičenju ostvarila je 6 novih ličnih rekorda!!!

Canić Uroš osvojio je drugo mesto u disciplini 200m prsnim stilom u kategoriji starijih juniora sa vremenom 2:28.87, a u disciplinama 50m i 100m prsno stotinke su ga delile od medalja!!!

Milosavljević Dunja osovjila je bronzanu medalju u disciplini 400m slobodno u kategoriji starijih juniora sa novim ličnim rekordom koji sada iznosi 4:54.87!!!

Poslednjeg dana takmičenja naš klub ostvario je i najvredniji rezultat. Stanković Strahinja, zvanično najbrži niški plivač, osovjio je bronzanu medalju u apsolutnoj konkurenciji u disciplini 50m delfin sa vremenom 25.24!!! Strahinji je drugo mesto izmaklo za 4 stotinke!!!

Zapažene rezultate i nove lične rekorde ostvarili su i ostali naši plivači: Tošić Ilija, Djordjević Željko i Djordjević Petra!!!

Naš klub u ekipnom plasmanu zauzeo je visoko 9. mesto u konkurenciji 46 klubova!!!

Čestitamo našim plivačima na osvojenim medaljama i isplivanim rezultatima!!!

Rezultate sa ovog takmičenja možete pogledati OVDE.

IMG_20201220_190152

Ovog vikenda u Beogradu održano je državno prvenstvo Srbije za pionire na kome je naš klub ostvario fenomenalne rezultate!!! U konkurenciji 210 plivača iz 32 kluba nastupilo je 10 naših plivača i osvojilo ukupno 9 medalja (5 srebrnih i 4 bronzanih)!!!

Laković Aleksandar zablistao je na ovom prvenstvu osvojivši 5 individualnih medalja (3 srebrne i 2 bronzane)!!! Srebrne medalje Aleksandar je osvojio u disciplinama 200m slobodno, 100m delfin i 200m mešovito, dok je bronzane medalje osvojio u disciplinama 50m slobodno i 100m ledjnim stilom!!! Laković je u svim disciplinama u kojima je nastupio ostvario ubedljive lične rekorde!!! U konkurenciji za najuspešnijeg pionira Laković je zauzeo DRUGO mesto!!!

Jovanović Djordje osvojio je drugo mesto u disciplini 100m ledjno sa sjajnim rezultatom 1:14.20 čime je svoj lični rekord popravio za 4 sekunde!!!

Izezetno zapažen rezultat postigli su Stanojević Nina, Vučić Petra i Nikolić Vuk. Nina je u disciplini 200m mešovito osvojila drugo mesto, ali je diskvalifikovana zbog greške pri startu. U disciplinama 100m delfin i 100m prsno Nina je zauzela 5. mesto!!! Nikolić Vuk nije uspeo da se okiti medaljom, ali je u borbi za najuspešnijeg pionira zbirom FINA bodova iz tri discipline zauzeo 6. mesto, a u konkurenciji devojčica Petra Vučić je zauzela 7. mesto.

U štafetnim trkama naš klub osvojio je 2 bronzane medalje u disciplinama 4x50m slobodno za dečake u sastavu Nikolić Vuk, Živković Luka, Tasić Dimitrije i Laković Aleksandar i u disciplini 4x50m mix mešovito u sastavu Nikolić Vuk, Stanojević Nina, Laković Aleksandar i Vučić Petra dok je u disciplini 4x50m mešovito za dečake u sastavu Jovanović Djordje, Tasić Dimitrije, Laković Aleksandar i Nikolić Vuk naš klub zauzeo drugo mesto !!!

Čestitamo našim plivačima na izvanrednim rezultatima i osvojenim medaljama!!!

Rezultate sa ovog takmičenja možete pogledati OVDE.

drzavno pioniri 2

 

Drzavno pioniri 1

Plivački klub „Sveti Nikola“ obaveštava plivačku javnost da zbog trenutne epidemiološke situacije je primoran da otkaže međunarodni plivački miting „Sveti Nikola“ koji godinama unazad ima status jednog od najjačih plivačkih mitinga u zemlji i regionu.

Miting se odlaže jer trenutna epidemiološka situacija u zemlji i regionu je takva da je nemoguće organizovati takmičenje u skladu sa trenutnim merama Vlade Republike Srbije.

Sportski pozdrav!

otkaz mm snn

 

Ovog vikenda u Skoplju održan je medjunarodni plivački miting „Skopje Open 2020“, a u konkurenciji 209 plivača iz 33 klubova iz Albanije, Makedonije, BiH, Slovenije i Srbije šestoro naših plivača osvojilo je 21 medalju (11 zlatnih, 6 srebrnih i 4 bronzane)!!!

Stanković Strahinja posle trogodišnje pauze od plivanja vratio se u velikom stilu!!! U disciplini 50m kraul Strahinja je osvojio prvo mesto sa vremenom 22.80 čime je postao i najbrži niški plivač svih vremena!!! U disciplini 50m delfin osvojio je prvo mesto sa vremenom 24.19 i 726 FINA bodova, a u disciplini 100m mešovito ostvario je ubedljivu pobedu sa vremenom 56.95!!! U diciplini 50m prsnim stilom Strahinja je osovojio bronzanu medalju sa novim ličnim rekordom koji sada iznosi 29.35!!! Strahinja je proglašen za najuspešnijeg plivača mitinga u apsolutnoj kategoriji sa zbirom od 2112 FINA bodova iz 3 discipline!!!

Ćirić Tadija ostvario je 7 ličnih rekorda u 7 disciplina u kojima je nastupio i osvojio 4 medalje!!! U disciplini 200m delfin Tadija je osvojio prvo mesto u juniorskoj i apsolutnoj konkurenciji sa vremenom 2:06.86!!! U disciplini 200m kraul osvojio je drugo mesto u juniorskoj kategoriji sa vremenom 1:58.14, dok je u najdužoj plivačkoj disciplini 1500m kraul osvojio prvo mesto sa vremenom 16:58.24!!!

 

Stojić Uroš osovjio je dve zlatne medalje u disciplinama 100m i 200m prsnim stilom u kategoriji kadeta, dve srebrne medalje osvojio je u disciplinama 100m kraul i 100m mešovito, dok je u disciplini 400m mešovito zauzeo 3. mesto u apsolutnoj kategoriji!!! Uroš je u svim disciplinama ostvario ubedljive lične rekorde!!!

 

Laković Aleksandar zablistao je u svih 8 disciplina u kojima je nastupio, u svim disciplinama ostvario je nove lične rekorde i pokazao da je budućnost našeg kluba!!! Aleksandar je u disciplinama 100m, 200m mešovito i 200m kraul osvojio zlatne medalje u kategoriji pionira, u disciplinama 50m kraul, 50m delfin i 100m delfin osvojio je srebrne medalje, dok je treće mesto osvojio u disciplini 100m kraul!!!

 

Nikolić Mina osvojila je 3. mesto u disciplini 400m mešovito u apsolutnoj konkurenciji, a u 4 discipline ostvarila je nove lične rekorde!!!

 

Čestitamo našim plivačima na sjajnim rezultatima i osvojenim medaljama!!!

Rezultate sa ovog takmičenja možete pogledati OVDE.

125406602_890860071447569_3428225155508335074_n

 

Juče je u Leskovcu održan „X Leskovački Pobednik 2020“, a u konkurenciji 344 plivača iz 18 klubova, naši plivači osvojili su 38 medalj (12 zlatnih, 14 srebrnih i 12 bronzanih)!!!
Nakon 7 meseci bez takmičenja 47 naših plivača imalo je sjajan nastup na ovom mitingu uz pregršt ličnih rekorda i osvojenih medalja!!!
Medalje za naš klub osovjili su: Laković Aleksandar (4 zlatne), Stanković Strahinja (2 zlatne), Nikolić Vuk (2 zlatne i 1 srebrna), Mitić Slaviša (1 zlatnu i 3 srebrne), Canić Uroš (1 srebrna i 1 bronzana), Stojić Uroš (1 srebrna i 1 bronzana), Ćirić Tadija (1 srebrna), Jovanović Aleksa (1 srebrna), Petrović Vasilije (1 srebrna), Djordjević Željko (2 bronzane), Jelić Kosta (1 bronzana), Spasić Ognjen (1 bronzana), Jovanovič Djordje (1 bronzana), Stanojević Nina (2 zlatne i 1 bronzana), Djordjević Petra (1 zlatna, 1 srebrna i 1 bronzana), Nikolić Mina (2 srebrne), Živković Petra (2 bronzane) i Vučić Petra (1 bronzana)!!!
U štafetnim trkama 4×50 kraul naš klub osovjio je 2 druga mesta!!!
U ekipnom plasmanu P.K. Sveti Nikola zauzeo je drugo mesto!!!
Čestitamo našim plivačima na osvojenim medaljama i ostavarenim rezultatima!!!!
Rezultate sa ovog takmičenja možete pogledati OVDE.

121305718_985806545255156_4152133485606042078_n

Juče je u Boru održan „VIII Copper Cup“, a u konkunrenciji 163 plivača iz 17 klubova naš klub osvojio je ukupno 41 medalju (16 zlatnih, 17 srebrnih i 8 bronzanih)!!!

Medalje za naš klub osovjili su: Živković Luka, Tasić Dimitirje, Laković Aleksandar, Janković Aleksandar, Jovanović Aleksa, Jovanović Luka, Ristić Veljko, Mitić Slaviša, Gocić Andrej, Jelić Kosta, Drnozg Damjan, Jovanović Djordje, Vučić Petra, Stajić Ana, Nikolić Maša, Stamenković Lana, Stojanović Nikolina, Božilović Mila!!!

U ekipnom plasmanu naš klub osvojio je prvo mesto!!!

Čestitamo našim plivačima na osvojenim medaljama i ostavarenim rezultatima!!!!

Rezultate sa ovog takmičenja možete pogledati OVDE.

88347056_865361363910593_8092469317746032640_n

Juče je u Kragujevcu održano II kolo PSCS. U konkurenciji 363 plivača iz 24 klubova naši plivači osvojili su ukupno 29 medalja (11 zlatnih, 11 srebrnih i 7 bronzanih)!!!

Medalje za naš klub osvojili su: Stanojević Nina (3 zlatne), Mitić Bogdan (3 zlatne), Stojić Uroš (2 zlatne i 1 srebrna), Mitić Petar (2 zlatne),Ćirić Tadija (1 zlatna i 1 srebrna), Canić Uroš (2 srebrne i 2 bronzane), Tošić Ilija (2 srebrne i 1 bonzana), Djordjević Petra (1 srebrna), Jovanović Djordje (1 srebrna), Laković Aleksandar (1 srebrna), Nikolić Vuk (2 bronzane) i Djordjević Željko (1 bronzana) !!!

U štafetnim trakama 4x50m kraul u muškoj konkurenciji srebrnu  medalju osvojila je selekcija pionira, dok su seniori zauzeli 3. mesto!!! U konkurenciji devojaka naše pionirke zauzele su drugo mesto!!!

Po broju osvojenih medalja naš klub zauzeo je drugo mesto u ekipnom plasmanu!!!

Čestitamo našim plivačima na osvojenim medaljama i osvratenim rezultatima!!!

Rezultate sa ovog takmičenja možete pogledati OVDE.

KgPSCS2

 

Ovog vikenda održan je VI Međunarodni plivački miting „Dubočica Open“, a u konkurenciji 348 plivača iz 33 kluba iz Bosne i Hercegovine, Bugarske, Hrvatske, Severne Makedonije, Slovenije, Srbije i Slovačke naši plivači osvojili su 6 medalja (3 zlatne, 2 srebrne i 1 bronzanu)!!!

Mitić Bogdan osvojio je 3 zlatne medalje u disciplinama 50m kraul, 50m i 100m delfin!!! Bogdan je proglašen za najuspešnijeg plivača u kategoriji plivača 10 godina sa osvojenih 751 FINA bodom u zbiru tri disciplina, a najznačajniji rezultat ostvario je u disciplini 400m kraul sa vremenom 5:18.77 osvojivši 329 FINA bodova u kojoj je nastupio van konkurencije!!!

Mitić Slaviša osvojio je srebrnu medalju u disciplini 50m ledjno u kategoriji plivača godinu dana starijih!!!

Mitić Petar nastupao je u otvorenoj konkurenciji u disciplinama 800m i 1500m kraul pa je iz tog razloga ostao bez odličja, ali je u svim disciplinama ostvario ubedljive nove lične rekorde!!!

Živković Petra osvojila je drugo mesto u disciplini 50m kraul, dok je u disciplini 50m ledjno osvojila treće mesto!!!

Čestitamo našim plivačima na osvojenim medaljama i osvratenim rezultatima!!!

Rezultate sa ovog takmičenja možete pogledati OVDE.

Dubocica open

Ove subote održano je I kolo PSCS u Kragujevcu. U konkurenciji 371 plivača iz 24 klubova naši plivači osvojili su ukupno 25 medalja (11 zlatnih, 6 srebrnih i 8 bronzanih)!!!

Medalje za naš klub osvojili su: Jovanović Djordje ( 2 zlatne i 1 srebrnu), Mitić Bogdan (2 zlatne), Mitić Petar (1 zlatna i 1 srebrna), Laković Aleksandar (1 zlatna i 1 srebrna), Canić Uroš (1 zlatna i 1 bronzana), Stojić Uroš (1 zlatna i 1 bronzana), Ćirić Tadija (1 srebrna), Tošić Ilija (1 srebrna), Djordjević Petra (1 srebrna), Djordjević Željko (2 bronzane), Nikolić Aleksandar (1 bronzana) i Nikolić Vuk (1 bronzana)!!!

U štafetnim trakama 4x50m mešovito u muškoj konkurenciji zlatne medalje osvojile su selekcije ulaznih pionira, pionira i kadeta, dok su juniori i seniori zauzeli 3. mesto!!!

Čestitamo našim plivačima na osvojenim medaljama i ostvarenim rezultatima na prvom takmičenju u novoj godini!!!

Rezultate sa ovog takmičenja možete pogledati OVDE.

IkoloPSCS

Na upravo završenom takmičenju „Novogodišnji kup 2019“ u Kragujevcu koji je u organizaciji plivačkog kluba Foka, naš klub predstavljalo je 5 plivača!!!

U konkurenciji 289 takmičara iz 31 kluba iz Makedonije, Bugarske, Grčke i Srbije plivači osvojili su 4 zlatne medalje!!!

Mitć Bogdan završio je ovu veoma uspešnu godinu osvojivši dve zlatne medalje u disciplinama 50m kraul i delfin!!! Bogdan je proglašen za najuspešnijeg plivača u kategoriji plivača 9 godina!!!

Mitić Jovan osvojio je dve zlatne medalje u disicplinama 50m ledjno i prsno i takodje je proglašen za najuspešnijeg plivača u kategoriji 6 godina!!!

Čestitamo našim plivačima na osvojenim medaljama i ostvarenim rezultatima!!!

Rezultate sa ovog prvenstva možete pogledati OVDE.

80709952_768859020271577_2515754497809055744_n

Users on page
Now online: 1
Today: 13
This week: 67
Overall: 44181
Pretraga