Archive for the ‘Takmičenja’ Category

 

Ovog vikenda u Skoplju održan je medjunarodni plivački miting „Skopje Open 2020“, a u konkurenciji 209 plivača iz 33 klubova iz Albanije, Makedonije, BiH, Slovenije i Srbije šestoro naših plivača osvojilo je 21 medalju (11 zlatnih, 6 srebrnih i 4 bronzane)!!!

Stanković Strahinja posle trogodišnje pauze od plivanja vratio se u velikom stilu!!! U disciplini 50m kraul Strahinja je osvojio prvo mesto sa vremenom 22.80 čime je postao i najbrži niški plivač svih vremena!!! U disciplini 50m delfin osvojio je prvo mesto sa vremenom 24.19 i 726 FINA bodova, a u disciplini 100m mešovito ostvario je ubedljivu pobedu sa vremenom 56.95!!! U diciplini 50m prsnim stilom Strahinja je osovojio bronzanu medalju sa novim ličnim rekordom koji sada iznosi 29.35!!! Strahinja je proglašen za najuspešnijeg plivača mitinga u apsolutnoj kategoriji sa zbirom od 2112 FINA bodova iz 3 discipline!!!

Ćirić Tadija ostvario je 7 ličnih rekorda u 7 disciplina u kojima je nastupio i osvojio 4 medalje!!! U disciplini 200m delfin Tadija je osvojio prvo mesto u juniorskoj i apsolutnoj konkurenciji sa vremenom 2:06.86!!! U disciplini 200m kraul osvojio je drugo mesto u juniorskoj kategoriji sa vremenom 1:58.14, dok je u najdužoj plivačkoj disciplini 1500m kraul osvojio prvo mesto sa vremenom 16:58.24!!!

 

Stojić Uroš osovjio je dve zlatne medalje u disciplinama 100m i 200m prsnim stilom u kategoriji kadeta, dve srebrne medalje osvojio je u disciplinama 100m kraul i 100m mešovito, dok je u disciplini 400m mešovito zauzeo 3. mesto u apsolutnoj kategoriji!!! Uroš je u svim disciplinama ostvario ubedljive lične rekorde!!!

 

Laković Aleksandar zablistao je u svih 8 disciplina u kojima je nastupio, u svim disciplinama ostvario je nove lične rekorde i pokazao da je budućnost našeg kluba!!! Aleksandar je u disciplinama 100m, 200m mešovito i 200m kraul osvojio zlatne medalje u kategoriji pionira, u disciplinama 50m kraul, 50m delfin i 100m delfin osvojio je srebrne medalje, dok je treće mesto osvojio u disciplini 100m kraul!!!

 

Nikolić Mina osvojila je 3. mesto u disciplini 400m mešovito u apsolutnoj konkurenciji, a u 4 discipline ostvarila je nove lične rekorde!!!

 

Čestitamo našim plivačima na sjajnim rezultatima i osvojenim medaljama!!!

Rezultate sa ovog takmičenja možete pogledati OVDE.

125406602_890860071447569_3428225155508335074_n

 

Juče je u Leskovcu održan „X Leskovački Pobednik 2020“, a u konkurenciji 344 plivača iz 18 klubova, naši plivači osvojili su 38 medalj (12 zlatnih, 14 srebrnih i 12 bronzanih)!!!
Nakon 7 meseci bez takmičenja 47 naših plivača imalo je sjajan nastup na ovom mitingu uz pregršt ličnih rekorda i osvojenih medalja!!!
Medalje za naš klub osovjili su: Laković Aleksandar (4 zlatne), Stanković Strahinja (2 zlatne), Nikolić Vuk (2 zlatne i 1 srebrna), Mitić Slaviša (1 zlatnu i 3 srebrne), Canić Uroš (1 srebrna i 1 bronzana), Stojić Uroš (1 srebrna i 1 bronzana), Ćirić Tadija (1 srebrna), Jovanović Aleksa (1 srebrna), Petrović Vasilije (1 srebrna), Djordjević Željko (2 bronzane), Jelić Kosta (1 bronzana), Spasić Ognjen (1 bronzana), Jovanovič Djordje (1 bronzana), Stanojević Nina (2 zlatne i 1 bronzana), Djordjević Petra (1 zlatna, 1 srebrna i 1 bronzana), Nikolić Mina (2 srebrne), Živković Petra (2 bronzane) i Vučić Petra (1 bronzana)!!!
U štafetnim trkama 4×50 kraul naš klub osovjio je 2 druga mesta!!!
U ekipnom plasmanu P.K. Sveti Nikola zauzeo je drugo mesto!!!
Čestitamo našim plivačima na osvojenim medaljama i ostavarenim rezultatima!!!!
Rezultate sa ovog takmičenja možete pogledati OVDE.

121305718_985806545255156_4152133485606042078_n

Juče je u Boru održan „VIII Copper Cup“, a u konkunrenciji 163 plivača iz 17 klubova naš klub osvojio je ukupno 41 medalju (16 zlatnih, 17 srebrnih i 8 bronzanih)!!!

Medalje za naš klub osovjili su: Živković Luka, Tasić Dimitirje, Laković Aleksandar, Janković Aleksandar, Jovanović Aleksa, Jovanović Luka, Ristić Veljko, Mitić Slaviša, Gocić Andrej, Jelić Kosta, Drnozg Damjan, Jovanović Djordje, Vučić Petra, Stajić Ana, Nikolić Maša, Stamenković Lana, Stojanović Nikolina, Božilović Mila!!!

U ekipnom plasmanu naš klub osvojio je prvo mesto!!!

Čestitamo našim plivačima na osvojenim medaljama i ostavarenim rezultatima!!!!

Rezultate sa ovog takmičenja možete pogledati OVDE.

88347056_865361363910593_8092469317746032640_n

Juče je u Kragujevcu održano II kolo PSCS. U konkurenciji 363 plivača iz 24 klubova naši plivači osvojili su ukupno 29 medalja (11 zlatnih, 11 srebrnih i 7 bronzanih)!!!

Medalje za naš klub osvojili su: Stanojević Nina (3 zlatne), Mitić Bogdan (3 zlatne), Stojić Uroš (2 zlatne i 1 srebrna), Mitić Petar (2 zlatne),Ćirić Tadija (1 zlatna i 1 srebrna), Canić Uroš (2 srebrne i 2 bronzane), Tošić Ilija (2 srebrne i 1 bonzana), Djordjević Petra (1 srebrna), Jovanović Djordje (1 srebrna), Laković Aleksandar (1 srebrna), Nikolić Vuk (2 bronzane) i Djordjević Željko (1 bronzana) !!!

U štafetnim trakama 4x50m kraul u muškoj konkurenciji srebrnu  medalju osvojila je selekcija pionira, dok su seniori zauzeli 3. mesto!!! U konkurenciji devojaka naše pionirke zauzele su drugo mesto!!!

Po broju osvojenih medalja naš klub zauzeo je drugo mesto u ekipnom plasmanu!!!

Čestitamo našim plivačima na osvojenim medaljama i osvratenim rezultatima!!!

Rezultate sa ovog takmičenja možete pogledati OVDE.

KgPSCS2

 

Ovog vikenda održan je VI Međunarodni plivački miting „Dubočica Open“, a u konkurenciji 348 plivača iz 33 kluba iz Bosne i Hercegovine, Bugarske, Hrvatske, Severne Makedonije, Slovenije, Srbije i Slovačke naši plivači osvojili su 6 medalja (3 zlatne, 2 srebrne i 1 bronzanu)!!!

Mitić Bogdan osvojio je 3 zlatne medalje u disciplinama 50m kraul, 50m i 100m delfin!!! Bogdan je proglašen za najuspešnijeg plivača u kategoriji plivača 10 godina sa osvojenih 751 FINA bodom u zbiru tri disciplina, a najznačajniji rezultat ostvario je u disciplini 400m kraul sa vremenom 5:18.77 osvojivši 329 FINA bodova u kojoj je nastupio van konkurencije!!!

Mitić Slaviša osvojio je srebrnu medalju u disciplini 50m ledjno u kategoriji plivača godinu dana starijih!!!

Mitić Petar nastupao je u otvorenoj konkurenciji u disciplinama 800m i 1500m kraul pa je iz tog razloga ostao bez odličja, ali je u svim disciplinama ostvario ubedljive nove lične rekorde!!!

Živković Petra osvojila je drugo mesto u disciplini 50m kraul, dok je u disciplini 50m ledjno osvojila treće mesto!!!

Čestitamo našim plivačima na osvojenim medaljama i osvratenim rezultatima!!!

Rezultate sa ovog takmičenja možete pogledati OVDE.

Dubocica open

Ove subote održano je I kolo PSCS u Kragujevcu. U konkurenciji 371 plivača iz 24 klubova naši plivači osvojili su ukupno 25 medalja (11 zlatnih, 6 srebrnih i 8 bronzanih)!!!

Medalje za naš klub osvojili su: Jovanović Djordje ( 2 zlatne i 1 srebrnu), Mitić Bogdan (2 zlatne), Mitić Petar (1 zlatna i 1 srebrna), Laković Aleksandar (1 zlatna i 1 srebrna), Canić Uroš (1 zlatna i 1 bronzana), Stojić Uroš (1 zlatna i 1 bronzana), Ćirić Tadija (1 srebrna), Tošić Ilija (1 srebrna), Djordjević Petra (1 srebrna), Djordjević Željko (2 bronzane), Nikolić Aleksandar (1 bronzana) i Nikolić Vuk (1 bronzana)!!!

U štafetnim trakama 4x50m mešovito u muškoj konkurenciji zlatne medalje osvojile su selekcije ulaznih pionira, pionira i kadeta, dok su juniori i seniori zauzeli 3. mesto!!!

Čestitamo našim plivačima na osvojenim medaljama i ostvarenim rezultatima na prvom takmičenju u novoj godini!!!

Rezultate sa ovog takmičenja možete pogledati OVDE.

IkoloPSCS

Na upravo završenom takmičenju „Novogodišnji kup 2019“ u Kragujevcu koji je u organizaciji plivačkog kluba Foka, naš klub predstavljalo je 5 plivača!!!

U konkurenciji 289 takmičara iz 31 kluba iz Makedonije, Bugarske, Grčke i Srbije plivači osvojili su 4 zlatne medalje!!!

Mitć Bogdan završio je ovu veoma uspešnu godinu osvojivši dve zlatne medalje u disciplinama 50m kraul i delfin!!! Bogdan je proglašen za najuspešnijeg plivača u kategoriji plivača 9 godina!!!

Mitić Jovan osvojio je dve zlatne medalje u disicplinama 50m ledjno i prsno i takodje je proglašen za najuspešnijeg plivača u kategoriji 6 godina!!!

Čestitamo našim plivačima na osvojenim medaljama i ostvarenim rezultatima!!!

Rezultate sa ovog prvenstva možete pogledati OVDE.

80709952_768859020271577_2515754497809055744_n

Poštovani prijatelji kluba obaveštavamo vas da se sve fotografije sa našeg mitinga nalaze na našoj FB stranici P.K. Sveti Nikola Niš!!!

Foto album

Na bazenima S.C. Čair u organzaciji plivačkog kluba Sveti Nikola, ovog vikenda, održan je XXVIII medjunarodni plivački miting Sveti Nikola!!!

U izuzetno jakoj konkurenciji, 477 plivača iz 46 klubova iz Bugarske, Makedonije, Malte, Grčke i Srbije, najuspešniji su bili Ratkov Nikola, P.K. Radnički 1969, u muškoj konkurenciji i Bogdanović Jovana, P.K. Sparta, u ženskoj konkurenciji koji su proglašeni za najbolje takmičare mitinga.

U memorijalnoj trci „Aleksandar Jovanović“ 50m delfin stilom, pehare su osvojili Petković Andrija u muškoj i Kaljević Mina u ženskoj konkurenciji!!!

Najuspešniji u ekipnom plasmanu bio je P.K. 11. April sa osvojenih 27 medalja (10 zlatnih, 8 srebrnih i 9 bronzanih) u apsolutnoj konkurenciji!!!

Medalje za naš klub osvojili su: Canić Uroš, Ćirić Tadija, Milošević Vuk, Tošić Ilija, Stojić Uroš, Mitić Petar, Mitić Bogdan, Jocić Veljko, Bugarinović Kosta, Milosavljević Dunja i Djordjević Petra!!!

Mitić Bogdan oborio je državni rekord do 10 godina u disciplini 200m delfin stilom sa vremenom 3:01.43!!! Mitić Petar proglašen je za najuspešnijeg plivača mitinga u kategoriji plivača 12 godina i mladji sa osovjenih 1299 FINA bodova u zbiru 3 disciplina!!!

Zahvaljujemo se svim klubovima i plivačima koji su učestvovali, gradu Nišu i S.C. Čair, Areni i ostalim sponzorima koji su pomogli naš klub i organizaciju, kao i većniku za sport i omladinu Branislavu Kačaru koji je miting svečano otvorio!!!

Hvala i vidimo se sledeće godine!!!

DSC_0571

 

Poštovani prijatelji kluba obaveštavamo Vas da je sve spremno za XXVIII medjunarodni plivački miting „Sveti Nikola“. Ove godine učešće su najavili 477 plivača iz 46 klubova!!!

Podsećamo da će se takmičenje odvijati po istom sistemu i u subotu i nedelju – od 10 sati počinju kvalifikacije, a finalne trke u 17:30. Svečano otvaranje zakazano je za prvi dan takmičenja, od 17:15!!!

Startnu listu i online rezulate možete pogledati OVDE.

Users on page
Now online: 1
Today: 2
This week: 204
Overall: 19346
Pretraga